چکش پارکر 103

چکش پارکر 103 یکی از قطعات مهم و پر مصرف در سنگ شکن های پارکر میباشد . سنگ شکن های پارکر در دو مدل ایرانی و عراقی موجود میباشند . به همین دلیل چکش پارکر 103 نیز در دو سایز مختلف ، البته با اختلاف سایز خیلی کم نولید میشوند .

این نوع چکش ها با توجه به سفارش مشتری در دو مدل چدنی و منگنری ساخته میشود . نوع منگنزی چکش پارکر دارای استحکام زیادی در برابر ضربه و سایش است و در اصطلاح نشکن میباشد . الیته مدل چدنی آن نیز از نوع نشکن تولید میشود که با توجه به قیمت پایین تر نسبت به مدل منگنری ، صرفه اقتصادی بیشتری دارد .

سنگ شکن های پارکر نیز مانند انواع سنگ شکن های دیگر در خطوط خردایش و فرآوری مواد معدنی مورد استفاده قرار میگیرد . این نوع دستگاه نیز دارای تعداد زیادی چکش بر روی روتور خود میباشد که مواد خرد شونده به محض ورود به دستگاه با این چکش ها برخورد میکند و باعث خرد شدن این مواد میشود .

چکش های پارکر مخصوص خرد کردن مواد سخت مانند سنگ های کوهی و رودخانه ای میباشد . از این رو باید حتما از موادی ساخته شود که در برابر سنگ ها و موتد سخت مقاوم باشد و به راحتی نشکند . معولا از جنس منگنزی ، منگنزی مولیبدن دار ، نایهارد ساخته میشوند. زیرا به علت آلیاژ موجود در ای قطعات به راحتی شکسته نمیشوند .