چکش پارکر 104

چکش پارکر 104 از قطعات پر مصرف در سنگ شکن های پارکر میباشد . سنگ شکن پارکر در دو مدل ایرانی و عراقی در کارخانه ها و معادن موجود است . به همین علت چکش پارکر 104 از نظر سایز در مدل ایرانی و عراقی این سنگ شکن ها مختلف است . از این رو جهت تولید آن باید مصرف کنندگان مدل و سایز آن را اعلام نموده تا تولید شوند .

چکش ها معمولا نقش اساسی در یک سنگ شکن را ایفا میکنند . زیرا در هنگام عمل خردایش این چکش ها هستند که در تماس مستفیم با مواد خرد شونده هستند . از این رو باید در ساخت این فطعات نهایت دقت به کار گرفته شود . علاوه بر استفاده از مواد اولیه مرغوب برای ساخت این قطعات باید به یکسان بودن سایز آن دقت کرد . هم از لخاظ وزن و هم اندازه آن باید نهاین دقت را بکار برد . زیرا یکسان نبودن قطعات یک دستگاه باعث پایین آمدن راندمان کار آن دستگاه میشود .

چکش پارکر با توجه به سفارش مشتری در دو مدل چدنی و منگنری تولید میشود . مدل منگنزی چکش پارکر دارای استحکام در برابر ضربه و سایش میباشد که در اصطلاح به آن نشکن میگویند . الیته مدل چدنی این چکش ها نیز از نوع نشکن تولید میشود که با توجه به قیمت پایین تری نسبت به مدل منگنری ، صرفه اقتصادی بیشتری نسبت به منگنزی دارد .

سنگ شکن های پارکر نیز مانند انواع سنگ شکن های دیگر در خطوط خردایش و فرآوری مواد معدنی مورد استفاده قرار میگیرد . این نوع دستگاه نیز دارای تعداد زیادی چکش بر روی روتور خود میباشد که مواد خرد شونده به محض ورود به دستگاه با این چکش ها برخورد میکند و باعث خرد شدن این مواد میشود .

چکش های پارکر مخصوص خرد کردن مواد سخت مانند سنگ های کوهی و رودخانه ای میباشد . از این رو باید حتما از موادی ساخته شود که در برابر سنگ ها و مواد سخت مقاوم باشد و به راحتی نشکند .