کانکیو سنگ شکن هیدروکن

سنگ شکن هیدروکن را ماسه ساز هیدروکن نیز مینامند . زیرا از این دستگاه میتوان برای خردایش سنگ های ریز استفاده نمود و مش مواد خروجی را تا حد زیادی کاهش داد . دو قطعه اصلی که با تنظیم نمودن انها می توان مش بار خروجی را کاهش داد کانکیو هیدروکن و منتل هیدروکن میباشد . کانکیو هیدروکن یک قطعه چدنی بزرگ است که به صورت مخروطی ساخته شده است . سنگ ها و یا مواد خردشونده با ورود به دستگاه بین کانکیو ومنتل قرار میگیرند. با چرخش و حرکت دورانی کانکیو بر روی منتل مواد خرد میشوند . هرچه فاصله بین کانکیو و منتل نزدیک باشد سایز مواد خروجی نیز کاهش پیدا میکند .

کانکیو هیدروکن
کانکیو سنگ شکن هیدروکن

این نوع سنگ شکن را سنگ شکن مخروطی نیز مینامند. به این دلیل که کانکیو به شکل مخروطی طراحی و ساخته شده است . دهانه ورودی دستگاه در قسمت بالا میباشد که بار ورودی به محض وارد شدن بین کانکیو و منتل قرار میگیرد و خرد میشود .

از هیدروکن به عنوام سنگ شکن ثانویه در خطوط خردایش استفاده میشود . البته سنگ شکن هیدروکن را ماسه ساز هیدروکن نیز مینامند . به دلیل استفاده زیاد شن و ماسه در ساخت و ساز شهری و همچنین سایز بسیار ریز دانه های شن و ماسه میتوان از این دستگاه نیز به عنوان ماسه ساز استفاده نمود .